VERSLAG BK D-JUNIOREN IN WAALWIJK
12-07-2011 door Fred van der Steenhoven

Tia Ackermans wint zilveren medaille bij BK
Op zondag 10 juli werden de Brabantse Kampioenschappen voor D-junioren in Waalwijk georganiseerd. Scorpio was op deze zonnige dag met een ploeg van 10 atleten (4 meisjes en 6 jongens) goed vertegenwoordigd. Vooraf waren de verwachtingen hoog gespannen: zouden we finaleplaatsen halen en zouden we medailles halen. Gelukkig gebeurde beide!
De aftrap werd gedaan door de meisjes met een estafetteteam (4x60m). Het enthousiasme was groot echter het clubrecord was uiteindelijk toch te hoog gegrepen met een tijd van 39.12. Bij het kogelstoten miste Tim Magielse in zijn eerste wedstrijd net de finale met een stoot van 8.00m maar bij het discuswerpen haalde hij wel de finale met een fraaie worp van 20.05m. Helaas werd dit niet meer verbeterd in de finale en een 8e plaats werd uiteindelijk het eindresultaat.
Beter verging het met Helena Pluimes. Deze 1e jaars D-juniore was goed op dreef bij het discuswerpen. Ze ging als 5e de finale in en wist met een fraaie uithaal de 3e plaats te halen met een worp van 18.71m. De eerste medaille was binnen.
2e jaars D-junior Martijn Eijgenraam wist zich bij de 80m sprint te plaatsen voor de halve finale met een tijd van 11.39s. Helaas had hij de pech in de halve finale in een snelle serie te zitten waardoor hij zich net niet plaatste voor de finale. Bij het onderdeel 80m horde was er ook veel tegenstand en was er helaas geen finaleplaats maar met een fraaie tijd van 14.94 wist hij wel zijn persoonlijk record te verbeteren.
Veelvraat Tia Ackermans, 1e jaars, deed maar liefst mee aan 4 onderdelen. Het meest succesvolste onderdeel, tevens haar favoriete, was het hoogspringen. Tot het laatste moment wist ze spanning erin te houden wat uiteindelijk resulteerde in een zeer fraaie 2e plaats op dit onderdeel met een sprong van 1.45m en een verbetering van haar PR met maar liefst 10 cm. De winnares had helaas één sprong minder nodig over dezelfde hoogte anders was er goud naar Oosterhout gekomen. Ook wist ze door te dringen tot de finale bij het verspringen. Hier was ze helaas minder succesvol met een sprong van 3.92m en een 8e plaats.
1e jaars D-junior Paul van der Gaag wist op zijn favoriete onderdeel de 1000m in een onderling duel met Sven van der Pas de balans in zijn voordeel te laten uitslaan en verbeterde zijn PR met bijna 8 sec naar een tijd van 3.36.43. Sven volgde een paar sec later met een tijd en ook een PR van 3.39.97.
Al met al een zeer succesvol kampioenschap voor de D-junioren van Scorpio. We scoorden 2 medailles, zilver en brons, we haalden 6 finaleplaatsen en in totaal 13 PR’s. Een mooi resultaat voor deze grotendeels 1e jaars junioren. Dat beloofd wat voor de toekomst.
De overige resultaten:
| Tia Ackermans | 60mH | 12.34s (PR) |
| Laura de Jong | kogel | 7.66m |
| discus | 15.39m (PR) | |
| speer | 15.11m | |
| Helena Pluimes | 60mH | 14.03s (PR) |
| Kim Dekkers | ver | 2.87m |
| Sven van der Pas | 80m | 13.34s |
| speer | 13.38m (PR) | |
| Tim Magielse | speer | 14.03m (PR) |
| Max Knoop | 80m | 13.19s (PR) |
| speer | 12.40m (PR) | |
| Jeroen Rops | kogel | 7.59m |
| discus | 14.94m | |
| Paul van der Gaag | ver | 3.34 |
Andere nieuwsartikelen die vaak gelezen zijn door anderen:
1 - Foto's van de Oliebollen Training 2007 - De foto\'s van de Oliebollen Training van 27 december 2007 ku...
2 - Foto's Jeugd Oliebollentraining - Ook de foto\'s van de Oliebollentraining voor de jeugd, genomen door...
3 - C-meisjes Scorpio bereiken regiofinale - Twee werpzeges Lisa Smit  ...

